LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Kauno FNTT atskleidė sukčiavusius cukraus prekeivius

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Kauno apygardos valdyboje atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl bendrininkų grupės, kuri įtariama organizavusi sukčiavo schemą apgaule išvengiant į valstybės biudžetą sumokėti daugiau nei 389 tūkstančių eurų  PVM. Šiame tyrime įtarimai pareikšti 3 pagrindiniams nusikalstamos veiklos organizatoriams ir dar 5 asmenims, kurie vadovavo fiktyvioms bendrovėms.

Tyrimo metu nustatyta, Kauno bendrovė „KG“ pardavimų vadovas Baltijos šalims N. A., vadybininku šioje bendrovėje dirbęs P. P., veikdami bendrininkų grupėje su A. R., dirbusiu bendrovėje užsiimančia įmonių steigimu ir įregistravimu, disponuodami žiniomis, kad Kauno bendrovė „KG“ savo veiklai iš Lenkijos dideliais kiekiais  perka cukrų, bei siekdami išvengti mokėti pardavimo PVM bei įteisinti neteisėtai su 0 PVM tarifu įsigytas ir į Lietuvą iš Lenkijos atgabentas prekes –  cukrų, organizavo 3 fiktyvių įmonių  įsteigimą ir jų panaudojimą. Žinodami, kad šios įsteigtos bendrovės bus panaudotos neteisėtai pirkimo PVM atskaitai sukurti,  bendrovių vadovais ir akcininkais įformino anksčiau teistus ar priklausomus nuo narkotikų statytinius asmenis. Tokiu būdu, į cukraus pirkimo–pardavimo grandinę įtraukdami šias fiktyvias įmones ir jas per statytinius asmenis valdydami, nusikalstamos veikos organizatoriai organizavo cukraus tiekimą Kauno bendrovei „KG“. Nustatyta, kad minėtos fiktyvios bendrovės, kurios realiai cukraus  nepirko ir nepardavė, buvo panaudotos tik neteisėtai pirkimo PVM atskaitai sukurti. Šių fiktyvių bendrovių vardu Kauno bendrovei buvo išrašytos cukraus pardavimą patvirtinančios PVM sąskaitos–faktūros, bendrai 2,2 mln. eurų sumai, tame tarpe 389 tūkst. eurų PVM, kuris nebuvo sumokėtas į valstybės biudžetą.

Atliekamą ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūra. Didelės vertės sukčiavimu ir apgaulinga apskaita įtariamiems asmens gresia maksimali laisvės atėmimo bausmės iki aštuonerių metų.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pranešėjų apsauga

Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas