LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Kauniečių, nusitaikiusių į milijonines motinystės pašalpas, byla pasiekė teismą

Šiandien, rugpjūčio 25 dieną, Kauno miesto apylinkės teismas pradeda nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje 22 asmenų grupė apkaltinta sukčiavusi motinystės pašalpomis ir apgaule gavusi daugiau nei 930 tūkstančių litų (kėsintasi įgyti daugiau nei 1,3 mln. litų). Teisiamaisiais šioje byloje tapo tiek pagrindinis nusikalstamos veikos organizatorius kaunietis L. K., tiek jokios veiklos nevykdančių bendrovių vadovai ir valstybės mokamas pašalpas neteisėtai gavę asmenys.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Kauno apygardos valdyba ir Kauno miesto apylinkės prokuratūra atliko tyrimą, kurio metu išaiškinta, kad 59-erių L. K., kuriam keliskart jau buvo taikyti Organizuoto nusikalstamumo užkardymo įstatyme numatyti apribojimai, subūrė organizuotą grupę. Vadovaudamas šiai grupei, jis įsteigė ar įsigijo 10 individualiųjų įmonių ir uždarųjų akcinių bendrovių, kad galėtų jose fiktyviai įdarbinti darbuotojus ir apgaule gauti pašalpas.

Atskleista, kad nusikalstamos veiklos organizatorius L. K. įsteigtų ar įsigytų įmonių vadovais paskirdavo asmenis, su kuriais buvo susipažinęs įkalinimo įstaigose, ar asmenis, žinomus nusikalstamame pasaulyje ir siejamus su Kaune veikiančia nusikalstama grupuote, kita dalis vadovų buvo asocialūs asmenys. Faktiškai įmonėms vadovavo pats L. K., kurios jokios veiklos nevykdė ir fiktyviai įformindavo statybų rangos, telekomunikacijų ir reklamos paslaugų darbus. Šių įmonių kasose buvo įrašomi vadinamieji „popieriniai“ pinigai, kurių realiai bendrovės negaudavo. Tokius pačius „popierinius“ atlyginimus gaudavo ir 10 įmonių ir bendrovių į darbą priimtos kūdikių besilaukiančios moterys ar jų vyrai, kuriems buvo nustatytas mėnesinis atlyginimas, siekiantis 7 tūkstančius litų. Po kelių mėnesių šie asmenys gaudavo nedarbingumo lapelius, būdavo atleidžiami iš darbo arba jiems suteikiamos motinystės (tėvystės) atostogos.  Tyrimo metu nustatyta, kad moterys iš mokamų tūkstantinių pašalpų tegaudavo iki 400 litų, o likusius pinigus atiduodavo sukčiams.

Tyrimo metu paskaičiuota, kad Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Kauno, Vilniaus, Šiaulių, Kėdainių ir Jurbarko skyriai sukčiautojams išmokėjo 931 880 litų, o dar 1,3 mln. litų organizuota grupė siekė gauti, tačiau atskleidus nusikaltimą šios lėšoms pritaikytas laikinas nuosavybės teisių apribojimas ir suma neišmokėta.

Tyrimo metu šešios moterys, padėjusios atskleisti organizuotą grupuotę, buvo atleistos nuo baudžiamosios atsakomybės. Šiuo metu FNTT Kauno apygardos valdyba ir Kauno apygardos prokuratūra tęsia suburtos nusikalstamos grupuotės sukčiavimo motinystės pašalpomis  tyrimą, kuriame  įtariami dar 25 tiek fiziniai, tiek juridiniai asmenys.

Už įvykdytas nusikalstamas veikas organizuotos grupės nariams gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas