LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Įsigalioja naujos FNTT ir VMI bendradarbiavimo taisyklės

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba ir Valstybinė mokesčių inspekcija pasirašė naujas bendradarbiavimo taisykles, kuriomis nustatyta duomenų ir informacijos teikimo bei bendradarbiavimo, atliekant ūkinės finansinės veiklos tyrimus ir teikiant specialisto išvadas, tvarka.

Šiuo dokumentu įtvirtinta, kad Valstybinė mokesčių inspekcija Tarnybą operatyviai informuos apie galimą nusikalstamą veiką bei praneš mokestinių tyrimų ir patikrinimų metu nustatytas asmenų veikas, turinčias nusikalstamų veikų finansų sistemai požymių. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba įsipareigoja mokesčių administratoriui teikti duomenis apie pinigines operacijas ir sandorius, kuriais disponuoja FNTT, įgyvendindama teroristų finansavimo prevencijos priemones.

Naujos redakcijos taisyklėse apibrėžtas dviejų institucijų bendradarbiavimas, vykdant pelno nesiekiančių įstaigų ir organizacijų veiklos priežiūrą galimo pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo prevencijos tikslais. Pelno nesiekiančias įstaigas ir organizacijas griežčiau kontroliuoti nuspręsta ne tik dėlto, kad pastaraisiais metais FNTT atskleidė nusikalstamas schemas, kai tokios organizacijos Lietuvoje buvo naudojamos nusikalstamoms veikoms vykdyti, bet ir atsižvelgus į tarptautinių ekspertų, kurie įvardija, kad pelno nesiekiančios įstaigos ir organizacijos gali būti naudojamos ir teroristų finansavimui remti, nuomonę. FNTT nustačius vertinimo, ar pelno nesiekiančios įstaigos arba organizacijos veikloje yra galimo pinigų plovimo ir/arba terorizmo finansavimo požymių, kriterijus, Valstybinės mokesčių inspekcijos darbuotojai galės atlikti išsamesnius patikrinimus.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas