LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Išaiškinti šešėliniai mėsos prekeiviai

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Kauno apygardos valdyboje atliekamas ikiteisminis tyrimas, kuriame skerdiena ir mėsos gaminiais prekiaujančios Kauno apskrityje registruotos žemės ūkio bendrovės vadybininkas kartu su dar dviem pagalbininkais įtariami organizavę bendrovės produkcijos šešėlinę prekybą Alytaus regione. Atliekamą ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūra.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, už mėsos tiekimą Pietų Lietuvos regione atsakingas vadybininkas, kaip įtariama, dalį žemės ūkio bendrovės produkcijos – skerdieną ir mėsos gaminius be jokių buhalterinės apskaitos dokumentų parduodavo turgavietėse prekiaujantiems asmenims. FNTT Kauno apygardos valdybos tyrėjai išaiškino, kad šalia tokios šešėlinės prekybos skerdiena ir mėsos produktais žemės ūkio bendrovėje dirbantis vadybininkas su pagalbininkais suko ir dar vieną neteisėtą verslą. Iš skerdienos, įsigytos be jokių buhalterinės apskaitos dokumentų, įtariamieji gamindavo įvairią mėsos produkciją, kurią nelegaliai parduodavo Alytaus regiono turgavietėse. 

Pirminiais duomenimis, dėl neteisėtos ūkinės veiklos ir didelės vertės sukčiavimo į valstybės biudžetą nebuvo sumokėta daugiau šimtas tūkstančių mokesčių, o žemės ūkio bendrovėje dalis parduotos skerdienos buvo neapskaityta, nuslepiant gautas pajamas. Šiuo metu atliekamas ūkinės finansinės veiklos tyrimas, siekiant išsiaiškinti nuslėptų mokesčių sumą.

Tyrimo metu FNTT Kauno apygardos valdybos tyrėjai bendradarbiavo su Alytaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos darbuotojais. Kratų, atliktų žemės ūkio bendrovėje ir pas mėsos skerdieną realizavusius ir įsigijusius asmenis, metu buvo rasta be apskaitos dokumentų įsigytos skerdienos, mėsos gaminių, įrengimai, skirti mėsos gaminių gamybai, paimti dokumentai, susiję su skerdienos ir mėsos gaminių realizavimu. 

Įtarimai sukčiavimu ir neteisėtu vertimusi ūkine veikla pareikšti tiek žemės ūkio bendrovės vadybininkui, tiek dviem jo pagalbininkams. Įtariamiesiems skirtos kardomosios priemonės, nesusijusios su laisvės atėmimu.

FNTT Kauno apygardos valdyboje atliekamas ikiteisminis tyrimas siejamas su anksčiau pradėtu tyrimu dėl nelegalių mėsos prekeivių, kurie, įtariama, mėsos gaminius parduodavo ne tik savo namuose ir Alytaus bei Varėnos turgavietėse, bet dalį jos realizuodavo ir asmenims, turintiems parduotuves Didžiojoje Britanijoje (http://www.fntt.lt/lt/news/view/?id=867).

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pranešėjų apsauga

Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas