LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Išaiškinta grupuotė, prekiavusi laivams skirtu dyzeliniu kuru šalies degalinėse

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnai kartu su Muitinės kriminaline tarnyba po pusmetį trukusio operatyvinio tyrimo sulaikė 14 asmenų grupę, kuri įtariama neteisėtai neišvežusi ir realizavusi didelį kiekį akcizinės prekės – dyzelinio kuro, skirto laivams. Ikiteisminis tyrimas atliekamas pagal BK 199 2  str. 1 d. (neteisėtas disponavimas akcizais apmokestinamomis prekėmis) ir 200 str. 1 d. (neteisėtas prekių ar produkcijos neišvežimas iš Lietuvos Respublikos). 

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad grupė verslininkų iš Tauragės ir tanklaivį „Banga“ nuomojančios įmonės vadovas klastojo 195 tonas dyzelinio kuro talpinančio tanklaivio ir akcizinio sandėlio apskaitos dokumentus, įrašydami neteisingus duomenis apie tai, kad į tanklaivį „Banga“ iš Latvijos Respublikos pagal eksporto dokumentus buvo atgabentos 2 255 tonos dyzelinio kuro, skirto laivams. Tęsdami nusikalstamą veiklą organizuotos grupės nariai suklastojo dviejų St. Vincente registruotų laivų apskaitos dokumentus ir imitavo  2 255 tonų dyzelinių degalų pakrovimą iš nuomojamo tanklaivio „Banga“. Toliau vykdydami nusikaltimą, šios veiklos organizatoriai ir bendrininkai suklastojo ir pateikė Klaipėdos teritorinei muitinei muitinės eksporto deklaracijas, kuriose nurodė, kad neva iš Lietuvos buvo išgabentas Latvijoje įsigytas laivams skirtas dyzelinis kuras. Atskleista, kad klastojant dokumentus apie fiktyviai įvykusias eksporto procedūras iš Lietuvos buvo neišvežtos 2 255 tonos dyzelinio kuro, kurio vertė daugiau nei 1,6 milijono litų. Preliminariais duomenimis, nesumokėto akcizo ir pridėtinės vertės mokesčių suma sudarytų daugiau nei 3 milijonus litų. 

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnai išaiškino, kad iš Lietuvos neišvežtas dyzelinis kuras per keletą organizuotos grupuotės bendrininkų buvo realizuojamas įvairiuose Lietuvos regionuose. Pastarieji įvairiose degalinėse ir ūkininkams pardavė iš Latvijos atgabentas 2 255 tonas laivams skirto dyzelinio kuro.

Vykdydami ikiteisminį tyrimą, per pastarąsias porą savaičių FNTT pareigūnai atliko 39 kratas Klaipėdoje, Kauno, Marijampolės ir  Varėnos rajonuose.

Tyrimo metu laikinai apribotos nuosavybės teisės į 140 000 litų grynųjų pinigų ir 2 mln. litų vertės nekilnojamąjį  turtą.

Tyrimo metu dviem asmenims pareikšti įtarimai pagal LR BK 200 str. 1 d ir 199 2 str. 1 d., 7 organizuotos grupuotės nariams – pagal BK 200 str. 1 d. ir 5 – pagal 199 2 str. 1 d. Tanklaivį „Banga“ nuomojančios įmonės vadovui teismas paskyrė kardomąją priemonę – suėmimą 2 mėnesiams, o vieno laivo kapitonui suėmimas pratęstas 45 paroms.

Tęsiamą ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Generalinė prokuratūra.

banga_0001.jpg

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas