LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Garbaus amžiaus skuodiškės susitiks Klaipėdos apygardos teisme

Skuodo įmonė, laimėjusi projektą nedarbui mažinti ir iš valstybės gavusi solidžią pinigų sumą, ją panaudojo ne pagal paskirtį – ne darbuotojų užimtumui, o savo bendrovės infrastruktūrai gerinti.
 
Klaipėdos apygardos prokuratūra kartu su Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos valdybos pareigūnais baigė ikiteisminį tyrimą dėl nusikaltimų valstybės tarnybai,  nuosavybei, turtiniams interesams bei kitų nusikalstamų veikų. Byla perduota nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui.
 
Ikiteisminio tyrimo duomenimis, Skuode veikianti uždaroji akcinė bendrovė su Skuodo darbo birža pasirašė sutartį, pagal kurią Darbo birža įsipareigojo bendrovei suteikti 324 tūkst. litų paramą vietinių užimtumo iniciatyvų projekto įgyvendinimui. Už šiuos pinigus direktorė, be kitų įsipareigojimų, savo bendrovėje įsipareigojo įdarbinti 9 žmones ir šias darbo vietas išlaikyti trejus metus. Iš tikrųjų žmonės įmonėje buvo įdarbinti fiktyviai - jie į darbą nėjo ir atlyginimo negavo, nors buvo mokami privalomi mokesčiai valstybei. Gautą finansavimą įmonė panaudojo savo infrastruktūrai pagerinti – įsirengė malūną su viešbučiu, kavinę, konferencijų salę.
 
69 m. bendrovės direktorei pareikšti kaltinimai pagal keturis Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso straipsnius: dėl sukčiavimo (BK 182 str. 2 d.), didelės vertės svetimo turto pasisavinimo (BK 183 str. 2 d.), apgaulingo apskaitos tvarkymo (BK 222 str. 1 d.) bei netikro dokumento pagaminimo (BK 300 str. 1d.). 
 
62 m. Darbo biržos direktorė turės atsakyti už padėjimą sukčiauti (BK 24 str. 6 d. ir 182 str. 2 d.), piktnaudžiavimą tarnyba (BK 228 str. 1 d.) ir dokumentų klastojimą, o jos kolegė vyriausioji specialistė – už netinkamą pareigų atlikimą (BK 229 str.). 

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pranešėjų apsauga

Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas