LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

FNTT tyrimas: Tauragės mokyklos buhalterė lobo mokyklos sąskaita

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdyba kartu su Klaipėdos apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame įtariama, kad Tauragės Martyno Mažvydo pagrindinės mokyklos vyriausioji buhalterė, apgaulingai tvarkydama buhalterinę apskaitą, pasisavino daugiau nei 580 tūkstančių eurų. Aplaidžiu apskaitos tvarkymu ir tarnybos pareigų neatlikimu įtariamas ir šios mokyklos direktorius.

 Tyrimo metu surinkta duomenų, kad savivaldybės Tauragės Martyno Mažvydo pagrindinei mokyklai skirtas lėšas mokyklos vyriausioji buhalterė banko pavedimais neteisėtai pervesdavo į savo asmenines banko sąskaitas. Neteisėtuose mokėjimuose buvo nurodoma, kad lėšos pervedamos kaip darbo užmokestis. Kaip atskleista tyrimo metu, įtariamoji savintis mokyklai skirtas lėšas pradėjo nuo 2003 metų. Kiekvieną mėnesį kaip darbo užmokestį įtariamoji į savo asmenines sąskaitas pervesdavo apie 500–600 eurų. Vėliau sumos didėjo, kai kada neteisėtai „padidintas“ buhalterės atlyginimas siekdavo ir daugiau kaip 20 tūkstančius eurų. Tyrimo metu atskleista, kad per dešimtmetį, iki 2013 metų, vienintelė mokykloje dirbanti buhalterė pasisavino daugiau nei 580 tūkstančių eurų. Už šias per dešimtmetį savivaldybės skirtas, tačiau vyriausiosios buhalterės pasisavintas, šimtatūkstantines lėšas mokykla būtų galėjusi įsigyti būtinos įrangos, prekių ar padidinti atlyginimus mokytojams.

 Už tai, kad netinkamai kontroliavo mokyklos vyriausiosios buhalterės atliekamus darbus, tuo sudarydamas galimybes per dešimtmetį pasisavinti daugiau nei 580 tūkstančių eurų, Tauragės Martyno Mažvydo mokyklos direktoriui pareikšti įtarimai dėl tarnybos pareigų neatlikimo ir aplaidžios apskaitos tvarkymo.

 Siekiant atlyginti Tauragės Martyno Mažvydo pagrindinės mokyklos vyriausiosios buhalterės padarytą žalą, laikinai apribotos nuosavybės teisės į jos turimus 2 gyvenamuosius namus ir žemės sklypus.

  Baigta baudžiamoji byla perduota nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui. Už didelės vertės svetimo turto pasisavinimą įtariamai moteriai gresia maksimali laisvės atėmimo bausmė iki dešimties metų, o mokyklos vadovui – iki dvejų metų.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pranešėjų apsauga

Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas