LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

FNTT tiria Šiaulių bendrovės akcijų pardavimo machinacijas ir pinigų plovimą

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnai, atlikdami ikiteisminį tyrimą dėl nusikalstamu būdu įgytų pinigų ar turto legalizavimo, vadinamojo pinigų plovimo, sukčiavimo stambiu mastu, dokumentų klastojimo, įtarimus pareiškė Šiauliuose veikiančios uždarosios akcinės bendrovės direktoriui D. N. Įtariamajam Generalinės prokuratūros nutarimu skirta kardomoji  priemonė – 50 tūkstančių litų dydžio užstatas. Atliekant kratas Šiaulių bendrovėje ir kitose su ja susijusiose įmonėse rasti ir paimti užsienio kompanijų dokumentai, antspaudai, sąskaitų užsienio bankuose valdymo instrumentai.

Atliekant ikiteisminį tyrimą atskleista, kad formuodama įstatinį kapitalą Šiaulių bendrovė akcijas už 600 tūkstančių litų pardavė lengvatinės prekybos (angl. offshore) bendrovei, registruotai Panamoje. Iš kaimyninės valstybės bankų sąskaitų už parduotas akcijas gautus pinigus Šiaulių bendrovė įtraukė į savo  buhalterinę apskaitą, vėliau jie pervesti į Šiaulių bendrovės direktoriaus D. N. artimų giminaičių vadovaujamos bendrovės sąskaitą. Iš pastarosios visos gautos lėšos – 600 tūkstančių litų – grąžintos minėtai Panamos bendrovei.

Aiškinantis atskleistą pinigų plovimo schemą nustatyta, kad ribotos atsakomybės bendrovė minima kaip susijusi su organizuotu nusikalstamumu ir terorizmu. Jos prezidentas 2001 m. Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos komiteto dokumentuose įvardijamas kaip turintis sąsajų su nelegalia prekyba ginklais, o Ispanijos teisėsaugos institucijų įtariamas pinigų plovimu.

Tyrimo duomenimis, Šiaulių uždarosios akcinės bendrovės direktorius D. N., fiktyviai didindamas savo įmonės įstatinį kapitalą, rengėsi statyti žuvies produktų perdirbimo gamyklą Bertužių kaime, Šiaulių rajone, pagal Europos Sąjungos paramos lėšomis finansuojamą projektą. Šiaulietis kartu su kitais atsakingais asmenimis, siekdamas gauti daugiau nei 9,3 milijono litų ES paramą, teikė melagingus duomenis apie parengto projekto ekonominio gyvybingumo kriterijaus atitiktį keliamiems reikalavimams. Įtariama, kad parengtame projekte suklastoti duomenys apie žuvų tiekėjus – būsimais produkcijos pirkėjais įvardytos likviduotos lengvatinės prekybos bendrovės; žemės sklypas, kuriame buvo planuojama statyti modernią žuvų gamyklą, įsigytas iš Šiaulių bendrovės direktoriaus artimųjų. Praėjusių metų lapkričio mėnesį projekto paraiška buvo įvertinta teigiamai ir Nacionalinė mokėjimo agentūra su Šiaulių bendrove pasirašė paramos sutartį, pagal kurią projektui įgyvendinti skirta 9,3 milijono litų paramos pagal Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2007–2013 metų veiksmų programos antrosios prioritetinės krypties priemonę.

Ikiteisminis tyrimas, kurį kontroliuoja ir kuriam vadovauja Generalinė prokuratūra, pagal Baudžiamojo kodekso 216 str. 1 d. (Nusikalstamu būdu įgytų pinigų ar turto legalizavimas), 182 str. 2 d. (Sukčiavimas) ir 300 str. 1 d. (Dokumento suklastojimas ar suklastoto dokumento panaudojimas arba realizavimas) tęsiamas.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas