LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

FNTT su Makedonijos kolegomis pasidalino patirtimi, užkardant nesąžiningą ES lėšų naudojimą

Lietuvos institucijos sėkmingai baigė įgyvendinti Makedonijoje vykdytą Europos Sąjungos  Dvynių projektą „Parama efektyviai prevencijai ir kovai su sukčiavimu bei pažeidimais, naudojant ES fondų lėšas“. Pagrindinis šio projekto tikslas buvo sustiprinti Makedonijos finansinės policijos biuro gebėjimus ES finansinių interesų apsaugos srityje ir skatinti glaudesnį šalies bendradarbiavimą su ES kovos su sukčiavimu tarnyba (OLAF).

Projektą Makedonijoje vykdė Lietuvos institucijų – Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos, Generalinės prokuratūros, Finansų ministerijos, Centrinės projektų valdymo agentūros  – specialistai. 

Per aštuonis mėnesius Lietuvos ekspertai dalijosi patirtimi, bendradarbiavo su Makedonijos institucijų specialistais, rengiant rekomendacijas ir procedūras, organizavo mokymus, pasiūlė nacionalinės teisinės sistemos pakeitimų. Šiomis priemonėmis prisidedama  prie efektyvios ir veiksmingos ES finansinių interesų apsaugos sistemos Makedonijoje sukūrimo.

Konkurse dėl minėto ES trumpalaikio Dvynių projekto įgyvendinimo varžėsi Lietuvos, Latvijos, Rumunijos ir Bulgarijos parengti projektiniai pasiūlymai. 250 tūkst. eurų vertės projektas finansuotas ES IPA 2011 programos lėšomis. Makedonijos finansinės policijos biuras prie Finansų ministerijos buvo pagrindinis projekto paramos gavėjas.

2016-07-21 

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pranešėjų apsauga

Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas