LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

FNTT Kauno tyrėjai aiškinasi šešėlinio paukštienos verslo mastus

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Kauno apskrities skyriuje pradėti keli  ikiteisminiai tyrimai išaiškinus sukčiavimo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo faktus prekiaujant lenkiškos kilmės paukštiena ir jos gaminiais. Tyrimai apie vieną importuojančią ir tris Lietuvoje produkciją realizuojančias bendroves pradėti po beveik pusę metų rinktų operatyvinių duomenų. Tiriama, kokią produkcijos dalį gautų už realizuotą produkciją pajamų nuslėpė bendrovė, importuojanti lenkišką produkciją, kuri vien praėjusiais praėjusiais metais įvežė paukštienos už daugiau nei 5 milijonus litų. Atšaldytos paukštienos, paukštienos ir mėsos gaminių prekyvietes FNTT pareigūnai tikrino ne tik Kaune, tačiau ir Vilniaus, Marijampolės, Tauragės, Šiaulių apskrityse. 

FNTT pareigūnai patikrinimus atliko įmonių buveinėse Kaune, didmeninės prekybos sandėliuose, 15 parduotuvių, tarp jų ir prekybos miestelyje „Urmas“. Atlikus patikrinimus nustatyta, kad atšaldyta paukštiena, paukštienos ir mėsos gaminiai buvo įsigyjami iš dešimties Lenkijos įmonių. Pirminiais duomenimis, lenkiškų įmonių maisto gaminiai buvo įvežami žymiai didesniais kiekiais, nei buvo nurodoma Valstybinei mokesčių inspekcijai ir Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai. Tikrinant įmones, prekiaujančias lenkiškais mėsos produktais prekybos miestelyje „Urmas“, nustatyta, kad buhalterinė apskaita buvo tvarkoma apgaulingai. Keturiose prekybos vietose buvo prekiaujama neturint produkcijos įsigijimo dokumentų. Taip pat rasta produkcijos su pasibaigusiais realizacijos terminais, todėl iškviesti  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai surašė patikrinimo aktus, kuriais uždraudė produktų be įsigijimo dokumentų ir su pasibaigusiais realizacijos terminais realizaciją, paskyrė pinigines baudas.


Išaiškinta, kad prekiaujant lenkiška produkcija buvo klastojamos arba visai sunaikinamos PVM sąskaitos faktūros. Įmonėse rasta įvairių juodraštinių užrašų, kuriuose, kaip įtariama, fiksuota tikroji prekių apyvarta, kurios dalis galėjo būti neįtraukta į įmonių buhalterinę apskaitą.  Įmonėse atliktos lenkiškos produkcijos inventorizacijos, atliekama prekių likučių analizė, remiantis išimtais buhalteriniais dokumentais, kurių pagrindu bus nustatytas realus prekių gavimas iš Lenkijos įmonių.

Tikrindami faktus FNTT Kauno apskrities skyrius kartu su Kauno miesto apylinkės prokuratūra tęsia atliekamus ikiteisminius tyrimus, kuriuose bus tikslinami paukštienos kiekiai ir pinigų sumos, kurias galėjo nuslėpti Lietuvos bendrovės. 

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas