LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

FNTT išaiškino dar vieną Alytuje veikusį nelegalų mėsos cechą

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba atskleidė dar vieną nelegaliai veikusį mėsos gamybos fabriką Alytaus rajone. Tikrindami gautą operatyvinę informaciją, FNTT Vilniaus apygardos valdybos tyrėjai kartu su Vilniaus apygardos prokuratūra atliko kratas Alytaus rajone, Balninkų kaime, kur vieno iš įtariamųjų ūkiniame pastate ir namo patalpose rastas mėsos gamybos cechas: pjaustymo, sūdymo, šaldymo, rūkytų gaminių laikymo patalpos ir rūkykla mėsai rūkyti. FNTT tyrėjai minėtose patalpose ir rūkykloje rado beveik toną įvairių mėsos gaminių. Iš jų daugiau nei 800 kg sūdytų lašinių, kumpių, šoninės ir nugarinės, daugiau kaip 117 kg parūkytų lašinių, kumpių, šoninių, nugarinių ir dešrelių. Taip pat buvo rasta 15 kg vytintų dešrelių ir 38 kg lašinių. Be to, rasti ir paimti įvairūs dokumentai, susiję su žalios mėsos įsigijimu, liudijantys apie stambų mėsos perdirbimo mastą.

Nustatyta, kad gaminant mėsą ceche nebuvo laikomasi elementarių higienos reikalavimų. Pavyzdžiui, vytintos dešros buvo gaminamos tam visiškai nepritaikytoje katilinėje, esančioje namo rūsyje. Įtariamieji neturėjo jokių būtinų leidimų verstis tokia veikla, nebuvo įsteigę įmonės ir nuo pagamintos produkcijos nemokėjo į valstybės biudžetą jokių mokesčių. Įtariama, kad visa pagaminta mėsa nelegaliai, be apskaitos dokumentų, buvo realizuojama įtariamųjų namuose bei Alytaus miesto turgavietėse. Mėsos gamyba nebuvo fiksuojama apskaitos dokumentuose, todėl šiame tyrimo etape nustatinėjamas tikrasis prekybos mastas bei nesumokėtų mokesčių dydis.

Atliekamame ikiteisminiame tyrime įtarimai dėl neteisėto vertimosi ūkine veikla, neturint licencijos, pareikšti dviem fiziniams asmenims, Jiems taip pat paskirtos kardomosios priemonės – rašytiniai pasižadėjimai neišvykti ir dokumentų paėmimas. Siekiant užtikrinti valstybei padarytos žalos atlyginimą, Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroro nutarimu nelegaliai veikusiam cechui taikomas laikinas nuosavybės teisių apribojimas. FNTT tyrėjai analizuoja įtariamųjų ir jų šeimos narių turimą didelės vertės turtą, tikrindami, ar jų turimas turtas atitinka oficialiai gaunamas pajamas. Nustačius, kad turimo turto vertė neatitinka gaunamų pajamų, gali būti pradėtas tyrimas ir  dėl neteisėto praturtėjimo. 

Per šiuos metus FNTT Vilniaus apygardos valdybos tyrėjai atskleidė jau antrą nelegaliai veikusį mėsos gamybos ir realizavimo tinklą Alytaus regione. Prieš tris mėnesius buvo išaiškintas  Alytuje  veikęs nelegalus mėsos gamybos cechas ir jo produkcijos realizavimo tinklas miesto turgavietėse. Šio  tyrimo metu išaiškinta, kad per 2010 m. ir 2011 m., prekiaujant mėsa be apskaitos dokumentų, į valstybės biudžetą nesumokėta daugiau kaip 100 tūkstančių litų pridėtinės vertės mokesčio.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas