LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

FNTT ir prokuratūra baigė tyrimą dėl paramos lėšų pasigviešusio Zarasų rajono mokyklos direktoriaus

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Utenos apskrities skyrius kartu su Utenos rajono apylinkės prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame Zarasų rajono Baibių pagrindinės mokyklos direktorius V. R. kaltinamas 16 tūkstančių litų mokyklos lėšų pasisavinimu ir aplaidžiu buhalterinės apskaitos tvarkymu, o Zarasų rajono savivaldybės administracijos vyresnioji buhalterė D. K. – aplaidžiu apskaitos tvarkymu. Baigta baudžiamoji byla perduota Zarasų rajono apylinkės teismui.

P1010014.JPG P1010031.JPG

Ikiteisminį tyrimą FNTT Utenos apskrities skyriaus tyrėjai pradėjo, kai praėjusių metų vasarą Zarasų rajono savivaldybės Kontrolės ir audito tarnyba informavo apie galimą lėšų iššvaistymą Baibių pagrindinėje mokykloje. Tyrimo metu nustatyta, kad mokyklos direktorius V. R.  naudojo mokyklos paramos lėšas, nepatvirtinęs išlaidų sąmatų, iš sąskaitų išėmė grynuosius pinigus ir darė pavedimus be lėšų panaudojimą pagrindžiančių dokumentų (sutarčių, sąskaitų ir kt.), nepateikė jokių apskaitos dokumentų Zarasų rajono savivaldybės administracijos buhalterijai. Kratų metu FNTT Utenos apskrities skyriaus pareigūnai V. R. gyvenamojoje vietoje rado vieno  komercinio banko elektronines mokėjimo korteles, paramos lėšų išėmimą iš mokyklos sąskaitų patvirtinančius dokumentus ir kitus įrodymus, kad vyriškis per kelias dienas iš mokyklos sąskaitų paimtus 16 tūkstančių litų grynaisiais pinigais įnešė į savo asmeninę sąskaitą banke.

Atlikus mokyklos ūkinės finansinės veiklos tyrimą nustatyta, kad Zarasų rajono Baibių pagrindinės mokyklos apskaita nuo 2004 m. lapkričio mėnesio iki praėjusių metų birželio mėnesio  buvo tvarkoma pažeidžiant teisės aktų reikalavimus, didelė dalis ūkinių operacijų su mokyklos paramos lėšomis neįtrauktos į apskaitos registrus arba užregistruotos tik vėlesniais metais, jau po to, kai buvo atliktos. Be to, Zarasų rajono Baibių pagrindinės mokyklos paramos lėšas mokyklos direktorius pervesdavo į terminuoto indėlio sąskaitas, o Zarasų rajono savivaldybės administracijos vyresnioji buhalterė D. K. iš indėlio sąskaitų gautas palūkanas apskaitydavo kaip atskaitingo asmens, t. y. mokyklos direktoriaus, grąžintus atsiskaitymams gautus pinigus, taip nepagrįstai sumažindama atskaitingo asmens įsipareigojimus (skolą) mokyklai.

Už įvykdytas nusikalstamas veikas Baibių pagrindinės mokyklos direktoriui V. R. gresia laisvės atėmimas iki trejų metų, o Zarasų rajono savivaldybės administracijos vyresniajai buhalterei D. K. – iki dvejų metų.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas