LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

FNTT ir Baltarusijos pareigūnai užkirto kelią milijoninei cigarečių kontrabandai į Lietuvą

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) buvo informuota, kad Baltarusijos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Kriminalinė milicija sėkmingai baigė tarptautinę operaciją, kurios metu išaiškintas stambios cigarečių kontrabandos į Lietuvą ir kitas Europos Sąjungos valstybes kanalas.

Realizuojant surinktą informaciją sulaikyta daugiau nei 12,5 milijono vienetų cigarečių. Viena dalis cigarečių buvo aptikta patikrinus Lietuvoje registruotą vilkiką, kuris Baltarusijos pasienyje buvo deklaruotas kaip tuščias ir kurio maršrutas turėjo keliauti per Latviją į Lietuvą. Kita dalis cigarečių buvo aptikta netoli pasienio su Lietuva įrengtuose dviejuose nelegaliuose sandėliuose Baltarusijoje. Iš jų kontrabandinės cigaretės buvo kraunamos į vilkikuose įrengtas slėptuves ir gabenamos ne tik į Lietuvą, bet ir į kitas Europos Sąjungos valstybes.

Bendras FNTT ir Baltarusijos Kriminalinės milicijos pareigūnų tyrimas buvo pradėtas analizuojant įtartinus piniginius srautus, vykdytus lengvatinės prekybos bendrovių sąskaitose.  Operatyviai keičiantis informacija ir tęsiant tyrimo veiksmus, pradėtus šių metų kovo mėnesį, kai Panevėžio mieste buvo sulaikyta 5,03 milijono kontrabandinių cigarečių, http://www.fntt.lt/lt/news/view/?id=567 buvo išaiškintas Baltarusijoje ir Rusijoje veikusios organizuotos grupės, įtraukusios ir Lietuvos bei Latvijos piliečius, nelegalių cigarečių gabenimo ir realizavimo tinklas. 

Visos sulaikytos cigaretės yra vienos populiariausių Lietuvos nelegalioje rinkoje, o jas realizavus šalies biudžetui būtų padaryta  5 milijonų litų  žala.

Foto 1 Foto 2
Foto 3 Foto 4
Foto 5 Foto 6
Foto 7 Foto 8
Foto 9 Foto 10
Foto 11 Foto 12
Foto 13

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas