LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

FNTT – diskusija apie nusikalstamu būdu įgytų pajamų ar turto paiešką

Rytoj, lapkričio 25 dieną, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyboje vyks konferencija–diskusija tema „Lietuvos institucijų bendradarbiavimas, vykdant nusikalstamu būdu įgytų pajamų bei kito susijusio turto paiešką ir nustatymą“. Renginyje dalyvaus ir pranešimus skaitys Mykolo Romerio universiteto, Generalinės prokuratūros, Policijos departamento, Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Finansų ministerijos atstovai ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnai.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos direktorius Vitalijus Gailius pažymi, kad „atliekant pridėtinės vertės ar kitų mokesčių grobstytojų, „fenikso“ sindromo schemų ar kontrabandos organizatorių ikiteisminius ir operatyvinius tyrimus, lygiagrečiai turėtų būti atliekami ir finansų tyrimai. Informacijos apie įtariamojo ir su juo susijusių fizinių ir juridinių asmenų turtą, sandorius, pinigines operacijas rinkimo procesas padėtų užtikrinti ne tik civilinį ieškinį ar galimą turto konfiskavimą, bet ir taptų viena efektyvesnių priemonių, griaunančių finansinį pagrindą tokiems nusikaltimams vykdyti“.

Renginyje bus diskutuojama apie galimybes nusikalstamų veikų tyrimo metu atlikti ne tik finansų ar pinigų plovimo galimybės tyrimus, bet ir kartu su baudžiamuoju persekiojimu taikyti ir mokesčių administravimo priemones.

Be to, bus aptariami klausimai, susiję su pasiruošimu kitais metais atvykstančių tarptautinių ekspertų, kurie vertins Lietuvos teisėsaugos institucijas, atliekančias finansų tyrimus, pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos priemonių įgyvendinimą ir kontrolę, vizitams.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas