LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

FNTT beveik pusę milijono litų mokesčių nusukusį Šilalės statybų bendrovės direktorių perdavė teismui

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Tauragės apskrities skyriaus pareigūnai ir miesto apylinkės prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame Šilalėje registruotos statybos bei remonto bendrovės vadovas kaltinamas daugiau nei 400 tūkstančių litų mokesčių nuslėpimu. Kaltinimai pagal 4 nusikalstamos veikos epizodus dėl apgaulingo įmonės buhalterinės apskaitos tvarkymo, melagingų duomenų apie pajamas bei pelną pateikimo pareikšti bendrovės direktoriui J. M. (g. 1956 m.).

Tyrimo metu FNTT Tauragės apskrities skyriaus pareigūnai išaiškino, kad uždarojoje akcinėje bendrovėje, vykdančioje stambių valstybinių objektų (kelių savivaldybių, švietimo įstaigų, ir kt.) renovavimo darbus, 2006 m. sausio mėn.–2008 m. gruodžio mėn. laikotarpiu iš kasos išsimokėta daugiau nei 1,2 milijono litų dividendų. Taip pat nustatyta, kad praėjusiais metais iš Šilalėje veikiančios bendrovės kasos paimti 773 436 litai grynųjų pinigų, tačiau bendrovės buhalterinės apskaitos dokumentuose pinigų išėmimo faktai neužfiksuoti, į apskaitos registrus neįtraukti ir mokesčiai nuo jų į valstybės biudžetą nesumokėti. Nustatyta, kad direktorius J. M., būdamas atsakingas už buhalterinės apskaitos organizavimą, klastojo visuotinių akcininkų susirinkimų protokolus apie iš pelno dividendų akcininkams skiriamas išmokas, į 2007, 2008 ir 2009 metų finansines ataskaitas įrašė neteisingus duomenis apie bendrovės trumpalaikį turtą – pinigines lėšas, kad bendrovė 2006 m. gruodžio 31 d.  turėjo daugiau nei 1 milijoną litų, 2007 m. –  daugiau nei 2,2 milijono litų, 2008 m. –  2,3 milijono litų. Šias suklastotas ataskaitas Šilalės bendrovė pateikė Registrų centro atitinkamam skyriui.

Taip per kelerius metus iš bendrovės kasos jos vadovas J. M. grynaisiais pinigais savo reikmėms paėmė daugiau nei 2 milijonus litų, jų išėmimo nefiksuodamas bendrovės buhalterinės apskaitos dokumentuose. Tyrimo metu, atlikus ūkinės finansinės veikos tyrimą, nustatyti 409 635 litai nuslėptų ir į valstybės biudžetą nesumokėtų gyventojų pajamų bei privalomojo sveikatos draudimo mokesčių.

Ikiteisminio tyrimo metu laikinai apribotos nuosavybės teisės į daugiau nei 560 tūkstančių litų vertės nekilnojamąjį turtą.

Pagal inkriminuojamas nusikalstamas veikas Šilalės statybų bendrovės vadovui J. M. gresia laisvės atėmimas iki ketverių metų. 

Baigta baudžiamoji byla perduota nagrinėti Šilalės apylinkės teismui.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas