LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Feniksu prisikelti gali ir kiaulininkai

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių apygardos valdyba ir Šiaulių apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame kiaulių auginimo bendrovės „S“ valdybos pirmininkas, šios bendrovės direktorius ir bendrovės buhalteris įtariami „fenikso sindromo“ organizavimu.

Atliekant ikiteisminį tyrimą nustatyta nusikalstamos veikos schema, kaip vienos didžiausių šiaurės Lietuvos gyvulininkystės įmonių grupių, tiesiogiai valdžiusi UAB „S“ ir UAB „K“, iš vienos bendrovės perkeldama turtą į kitą bendrovę, išvengė 5 mln. Lt žalos atlyginimo kreditoriams. 

FNTT Šiaulių apygardos tyrėjai atskleidė, kad „fenikso sindromą“ sukėlę įtariamieji, sąmoningai blogai valdydami UAB „S“, pardavė didžiąją dalį bendrovės turto iki tol jokios veiklos nevykdžiusiai bendrovei „K“. Abiejų bendrovių direktoriumi buvo tas pats asmuo. 13 mln. Lt turtą nuostolingai pardavusi bendrovė „S“ negalėjo toliau tęsti savo veiklos, atsiskaityti su prekių tiekėjais. Su ekonominiais sunkumais susidūrusi bendrovė „S“ per pusmetį tapo nemoki ir bankrutavo. Kreditoriai patyrė 5 mln. Lt žalą, tarp jų 0,4 mln. Lt valstybė.

Tyrimo metu atskleista, kad iki tol veiklos nevykdžiusi bendrovė „K“, perėmusi bankrutavusios bendrovės „S“ turtą, įdarbino ir didžiąją dalį darbuotojų, iki tol dirbusių bankrutavusioje bendrovėje. 

Ikiteisminio tyrimo metu aiškinantis kiaules auginusios bendrovės bankroto aplinkybes, buvo atskleista nusikalstama veika, turinti „fenikso sindromo“ požymių. FNTT Šiaulių apygardos valdybos tyrėjai tikrino galimas nuostolingas ūkinės komercinės veiklos operacijas, bankrutavusios bendrovės įsiskolinimų dinamiką nuo skolos atsiradimo iki bankroto paskelbimo dienos, surinko duomenų, kad iki bankroto turtas buvo parduotas kitai bendrovei – taip išvengta ne tik įsipareigojimų kreditoriams, bet ir privalomų valstybei sumokėti mokesčių.

Baigta baudžiamoji byla perduota nagrinėti Joniškio rajono apylinkės teismui. Įtariamiesiems už nusikalstamą bankrotą ir skolininko nesąžiningumą gresia laisvės atėmimas iki trejų metų. 


Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas