LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Buvę Lietuvos invalidų sporto draugijos vadovai įtariami iššvaistę milijonus gautos paramos

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Kauno apygardos valdyba kartu su Kauno apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame buvęs Lietuvos invalidų sporto draugijos direktorius S. P. ir šios draugijos valdybos pirmininko pavaduotojas-viceprezidentas A. S. įtariami iššvaistę daugiau nei 13,7 mln. Lt draugijos turto.

FNTT Kauno apygardos valdybos tyrėjai, atlikę ikiteisminį tyrimą, išaiškino buvusių draugijos vadovų sukurtą nusikalstamą paramos panaudojimo schemą, kai gautos lėšos buvo iššvaistytos. 

Atskleista, kad invalidų sportą rėmusių Lietuvos bendrovių pinigais buvo perkamos minėtos draugijos narių ar su jais susijusių asmenų valdomos nuostolingai veikiančios įmonės. Už invalidų paramą perkamų įmonių akcijų kainos būdavo žymiai didesnės, nei tikroji jų vertė, o tokių įmonių veikla neturėjo jokių sąsajų su Lietuvos invalidų sporto draugijos veikla.

Nustatyta, kad buvęs Lietuvos invalidų sporto draugijos valdybos pirmininko pavaduotojas-viceprezidentas ir draugijos direktorius įtikino draugijos valdybos prezidentą ir jos narius priimti neteisėtus sprendimus, nupirkti 5 įmones ir už jas sumokėti paramai skirtomis lėšomis. Tyrimo metu išaiškinta, kad per ketverius metus buvo iššvaistyta daugiau nei 13,7 mln. Lt draugijos gautų paramos lėšų.

Baigta baudžiamoji byla perduota Kauno apygardos teismui. Už iššvaistytas paramos lėšas buvusiems Lietuvos invalidų sporto draugijos vadovams gresia maksimali iki 7 metų laisvės atėmimo bausmė.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pranešėjų apsauga

Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas