LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Baigtas tyrimas dėl Vilniaus naktinio klubo darbuotojams mokėtų neoficialių atlyginimų

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Vilniaus apskrities skyrius kartu su Vilniaus miesto apylinkės prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame išaiškinta, kad Vilniuje registruotos uždarosios akcinės bendrovės „G“ įsteigtame naktiniame klube darbuotojai dalį atlyginimo gaudavo neoficialiai, vokeliuose. Kaltinimai dėl apgaulingos apskaitos tvarkymo ir neteisingų duomenų apie pajamas, pelną pateikimo pareikšti bendrovės direktoriui V. N. (g. 1973 m.), buhalterei G. S. (g. 1976 m.) ir juridiniam asmeniui – pačiai bendrovei „G“.

Tyrimo metu nustatyta, kad nuo 2007 m. spalio mėn. iki 2008 m. sausio mėn. naktinio klubo darbuotojams buvo išmokėta daugiau nei 110 tūkstančių litų neoficialaus atlyginimo.

FNTT Vilniaus apskrities skyriaus tyrėjai surinko duomenų, kad bendrovė nefiksavo naktiniame klube gautų 238 650 litų  pajamų. Išaiškinta, kad nefiksuojant įmonės buhalterinėje apskaitoje dalies naktinio klubo ūkinių  finansinių operacijų, darbuotojams, dirbantiems pagal darbo sutartis, išmokėta darbo užmokesčio suma siekia 47 674 litų, o šokėjoms, teikusioms paslaugas pagal autorines sutartis, išmokėta 62 612 litų. Šios piniginės lėšos nebuvo įtrauktos į įmonės buhalterinę apskaitą, neišrašyti kasos išlaidų orderiai, jos neregistruotos ūkinių operacijų ir ūkinių įvykių apskaitos registruose bei įmonės kasos knygoje. Paskaičiuota, kad bendrovė „G“ nesumokėjo 82 024 litų privalomų mokesčių ir Valstybinio socialinio draudimo įmokų.  Be to, nustatyta, kad bendrovės buhalterė G. S., iš anksto susitarusi su bendrovės direktoriumi, tyčia apgaulingai tvarkė buhalterinę apskaitą ir mokesčius skaičiuojančioms tarnyboms pateikė neteisingus duomenis apie gautas pajamas, jų panaudojimą, pelną, turtą. Surinkus pakankamai duomenų dėl direktoriaus V. N. kaltės, įmonė patikslino deklaracijas ir susitarė su mokesčių administratoriumi atlyginti valstybei padarytą daugiau nei 85 tūkstančių litų žalą.

Surašius kaltinamąjį aktą baigta baudžiamoji byla artimiausiu metu bus perduota nagrinėti į teismą.

Už apgaulingai tvarkytą buhalterinę apskaitą ir neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą teikimą bendrovės direktoriui ir buhalterei gresia laisvės atėmimas iki ketverių metų. Baudžiamoji atsakomybė už įvykdytas nusikalstamas veikas numatyta ir juridiniam asmeniui.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas