LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Baigtas tyrimas dėl pavojingų atliekų deginimo įrenginio statybos Šiaulių rajone

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba kartu su Vilniaus apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą dėl pavojingų atliekų deginimo įrenginio, esančio Šiaulių rajone, Jurgeliškių kaime, statybos. Įtarimai dėl didelės vertės sukčiavimo pareikšti Italijoje registruotai įmonei ir jos vadovui H. H., o buvusiam pavojingųjų ir nepavojingųjų atliekų tvarkymu užsiimančios uždarosios akcinės bendrovės generaliniam direktoriui V. D. –  dėl netinkamo pareigų atlikimo.

Tyrimo metu nustatyta, kad Italijos bendrovės vadovas H. H. projekto pirkimo komisijai pateikė melagingus duomenis apie Italijos bendrovės kvalifikacinius gebėjimus, pajėgumus ir patirtį statyti pavojingų atliekų deginimo įrenginį Lietuvoje. Siekiant laimėti daugiau kaip 25 mln. eurų vertės konkursą, buvo apgaulingai nurodyta, kad italai Vokietijoje yra sėkmingai pastatę tris pavojingų atliekų perdirbimo įrenginius. Tyrimo metu paaiškėjo, kad realiai Vokietijoje buvo pastatytos rangovo darbo broką turinčios trys biomasę deginančios elektrinės, o ne pavojingas atliekas deginantys įrenginiai. Tyrimo duomenimis, pavojingųjų ir nepavojingųjų atliekų tvarkymu užsiimančios uždarosios akcinės bendrovės generalinis direktorius netinkamai atliko pareigas, t. y. sudarė sąlygas, kad kvalifikacinių reikalavimų neatitinkanti Italijos bendrovė laimėtų konkursą bei suprojektuotų ir pastatytų reikalavimų neatitinkantį pavojingų atliekų deginimo įrenginį, kuris buvo numatytas sutartyje su rangovu.

Tyrimo metu buvo gautos Viešųjų pirkimų tarnybos ir Valstybės kontrolės išvados dėl Viešųjų pirkimų įstatymo pažeidimų vykdant statybos darbų rangovo atranką, kuomet konkursą laimėjo kvalifikacinių reikalavimų neatitinkantis rangovas ir su juo buvo pasirašyta sutartis dėl daugiau nei 25 mln. eurų vertės darbų, finansuojamų iš Europos Sąjungos Sanglaudos fondo ir valstybės biudžeto lėšų, atlikimo. Europos Komisijos ekspertai patvirtino, kad pavojingų atliekų deginimo įrenginys Lietuvoje pastatytas nesilaikant rangovo pasiūlymo, pirkimo dokumentų ir rangos sutarties sąlygų. Specialisto išvados duomenimis, pavojingųjų ir nepavojingųjų atliekų tvarkymo bendrovė patyrė 2,1 mln. eurų nuotolių.

Įtariamajam H. H. paskirta kardomoji priemonė – užstatas, V. D. – rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Baigta baudžiamoji byla  perduota Vilniaus apylinkės teismui.

2016-06-15 

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pranešėjų apsauga

Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas