LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Baigtame tyrime – vokelių mokėjimo faktai bendrovėje, gaminančioje baldus

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Alytaus apskrities skyrius kartu su Alytaus rajono apylinkės prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame Vilniuje registruotos, o veiklą vykdžiusios Alytaus m. baldų gamybos bendrovės direktorius A. S. (g. 1976 m.) įtariamas mokėjęs neoficialius atlyginimus darbuotojams ir  teikęs melagingus duomenis apie bendrovės turto panaudojimą. Baudžiamojoje byloje užfiksuota, kad 15 bendrovės darbuotojų sumokėta 25 880 litų vokeliuose.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad 2007 m. balandžio mėn.–2009 m. sausio mėn. laikotarpiu bendrovės  direktorius A. S., priimdamas į darbą darbuotojus, darbo sutartis su jais sudarydavo ir „Sodrai“ apie darbuotojo priėmimą į darbą pranešdavo tik po 2–3 savaičių. Už darbuotojo dirbtą įmonėje laiką darbo užmokestis buvo mokamas iš bendrovės buhalterinėje apskaitoje neapskaitytų piniginių lėšų, šių ūkinių operacijų neįrašant bendrovės buhalterinėje apskaitoje. Bendrovės darbuotojams prie oficialiai mokamo atlyginimo, kuris buvo pervedamas į darbuotojų banko sąskaitas, kiekvieną mėnesį papildomai dar buvo išmokama grynaisiais pinigais nuo 100 iki 800 litų darbo užmokesčio.
FNTT Alytaus apskrities skyriaus tyrėjai išaiškino, kad per dvejus metus 15 bendrovės darbuotojų buvo sumokėti 25 880 litų neoficialaus atlyginimo. Per tą laikotarpį bendrovė teikė melagingus duomenis apie turto panaudojimą  Valstybinei mokesčių inspekcijai ir „Sodrai“ – apie mokėtinas įmokas. Paskaičiuota, kad bendrovė valstybės biudžetui nesumokėjo daugiau nei 22 tūkstančių litų mokesčių.

Baigta baudžiamoji byla perduota nagrinėti Vilniaus miesto 2-ajam apylinkės teismui. Bendrovės direktoriui už įvykdytas nusikalstamas veikas gresia maksimali baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimas iki ketverių metų.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas