LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Advokato gautos pajamos už teisinę pagalbą aptiktos juodojoje buhalterinėje apskaitoje

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Panevėžio apskrities skyriaus pareigūnai kartu su Panevėžio apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame Rokiškio miesto advokatas A. K. įtariamas apgaulingai tvarkęs kontoros buhalterinę apskaitą. Tyrimo duomenimis, įtariamasis nuslėpė daugiau nei 17 tūkstančių litų gautų pajamų ir daugiau nei 3 tūkstančiais litų sumažino mokėtiną pridėtinės vertės mokestį (PVM).

Tarnybos Panevėžio apskrities skyriaus pareigūnai išaiškino, kad advokato klientai, pasirašydami įvairius atstovavimo dokumentus, tuo pačiu pasirašydavo ir sutikimą, kad atstovavimo sutartis nutraukiama, o advokatas su klientu atsiskaitė ir pinigus sugrąžino. Tyrimo metu surinkta duomenų, kad 18 advokato klientų pasirašė dokumentus, tvirtinančius, kad advokatas pinigus neva jiems grąžino. Išaiškinta, kad 2006–2007 metais A. K. buhalterinėje apskaitoje nefiksavo klientų sumokėtų 21 130 litų. Paskaičiuota, kad per tą laikotarpį buvo nuslėpta 17 906 litų gautų pajamų ir 3 223 litais sumažintas mokėtinas PVM. Tokiu būdu iš dalies nebuvo galima nustatyta advokato A. K. veiklos, turto ir įsipareigojimų dydžio ir struktūros.

Baigta baudžiamoji byla perduota nagrinėti Kėdainių rajono apylinkės teismui. Pagal inkriminuojamą nusikalstamą veiką įtariamajam gresia maksimali laisvės atėmimo bausmė iki ketverių metų.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas