LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

19 asmenų grupuotė stos prieš teismą už 1 250 000 litų pasisavinimą

Vilniaus miesto 2 apylinkės teismui perduota baudžiamoji byla dėl pridėtinės vertės ir pelno mokesčių pasisavinimo, kurioje kaltinimai pareikšti 19-ai fizinių ir juridinių asmenų. Šie asmenys kaltinami pagal keturis Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso straipsnius, tai yra, sukčiavimą, neteisėtą įmonės veiklą, apgaulingą apskaitos tvarkymą ir dokumentų suklastojimą. Ikiteisminį tyrimą atliko Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Vilniaus apskrities skyriaus pareigūnai, tyrimui vadovavo ir jį kontroliavo Vilniaus miesto apylinkės prokuratūra.


Sudėtingo ir sunkaus ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad susibūrusi organizuota grupė, panaudojant penkias fiktyvias įmones apgaule išvengė pridėtinės vertės ir pelno mokesčių sumokėjimo ir valstybei padarė daugiau nei milijono litų žalą. Į nusikalstamą schemą įsitraukė ir realią veiklą vykdančios įmonės ir gerą reputaciją turintys verslininkai.


Ši baudžiamoji byla buvo ne tik sunki, tačiau ir sėkminga – tyrimo metu valstybei buvo atlyginta visa apgaule užvaldyta 1 250 753 litų suma. Be to FNTT tyrėjams pavyko suardyti bendrininkus siejusius ryšius.


Ikiteisminio tyrimo metu išaiškinta, kad vilniečių grupuotė nusikalstamą veiką tęsė keletą metų, iš pradžių kaltinamieji klastojo įmonių UAB „Jonva“, UAB „Senvitas“ ir UAB „Valnija“ PVM sąskaitas faktūras, kasos pajamų ir išlaidų orderius ir kitus dokumentus, vėliau įsteigė dar 2 fiktyvias bendroves UAB „Viltomsta“ ir UAB „Livilija“. Pagal suklastotus dokumentus su nusikalstama grupuote susitarę verslininkai fiktyvioms įmonėms sumokėdavo pinigus už tariamai atliktus darbus ir paslaugas, taip apgaule sumažindami mokėtinus mokesčius, po to bendrininkai pervestas lėšas išgrynindavo ir pagal susitartą nusikalstamos veikos mechanizmą grąžindavo verslininkams. Viso nusikalstamos veikos laikotarpio metu per fiktyvias įmones buvo išgryninta daugiau nei 5 milijonai litų. Tyrimo metu tiek nusikalstamos grupuotės nariai, tiek bendrininkavę verslininkai teismo buvo suimti.


Visiems kaltinamiems už inkriminuojamus nusikaltimus gresia itin skaudžios pasekmės, fiziniams asmenims – iki 8 metų laisvės atėmimo bausmės, ilgas teistumo terminas, turto konfiskavimas, juridiniams asmenims – baudos iki milijono litų, reputacijos praradimas, patekimas į nepatikimų įmonių sąrašus, negalėjimas dalyvauti Europos Sąjungos lėšomis finansuojamuose projektuose, viešuose pirkimuose.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas