LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Marijampoliečiai sutuoktiniai įtariami pasisavinę logistikos įmonės turtą

Marijampoliečiai sutuoktiniai įtariami pasisavinę logistikos įmonės turtą

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame logistikos paslaugas teikianti mažoji bendrija įtariama bendrijos turto pasisavinimu ir apgaulingu apskaitos tvarkymu.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad įmonė, teikianti transporto paslaugas tiek Lietuvoje, tiek ir ES šalyse, sudarė darbo sutartis su vairuotojais ekspeditoriais, kuriems pagal pateiktus kasos išlaidų orderius neišmokėjo dalies grynųjų pinigų.

Nuo 2013 metų iki dabar vadovaujančias pareigas mažojoje bendrijoje oficialiai eina mažosios bendrijos steigėja, kuri kasos pajamų ir išlaidų orderiuose pasirašė kaip kasininkė, nors atliekant procesinius veiksmus buvo gauta duomenų, kad faktiškai šias pareigas atliko jos sutuoktinis, kuris mažojoje bendrijoje formaliai nedirbo.

Nustatyta, kad prieš išvykstant į kiekvieną komandiruotę (retkarčiais po komandiruotės) vairuotojams ekspeditoriams buvo nurodoma pasirašyti kasos išlaidų orderiuose, tačiau jiems pasirašius, dokumentuose nurodytos grynųjų pinigų sumos nebūdavo išmokamos, tokiu būdu jas pasisavinant.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta padaryta daugiau nei 82 tūkst. Eur žala juridiniam asmeniui. Laikinai apribota teisė į bendra jungtine nuosavybe sutuoktinių valdomą 190 tūkst. Eur vertės turtą.

Byla, kurioje pranešimai apie įtarimą įteikti abiem sutuoktiniams, perduota Kauno apygardos teismui. Tyrimui vadovavo ir jį organizavo Kauno apygardos prokuratūra.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas