LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Kinų restoranų savininkui gresia bauda už nelegalų įdarbinimą

Kinų restoranų savininkui gresia bauda už nelegalų įdarbinimą

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (toliau – FNTT), gavusi asmens skundą, atliko patikrinimus dviejuose kinų maisto restoranuose Vilniuje.

Patikrinimų metu nustatyta, kad dviejuose Vilniuje esančiuose kinų restoranuose dirbo trys darbuotojos, su kuriomis nebuvo sudarytos jokios darbo sutartys. Dėl atlyginimo mokėjimo buvo sutarta, kad bus mokama grynaisiais pinigais kiekvieną darbo dieną.

Bendrovės, kuriai priklauso šie restoranai, direktorius Kinijos Liaudies Respublikos pilietis FNTT pareigūnams teisinosi, kad dvi darbuotojos buvo paprašytos pakeisti neva susirgusių nuolatinių darbuotojų, trečiai buvo pažadėta, kad darbo sutartis bus pasirašyta tada, kai išmoks dirbti.

Bendrovės buhalterė, bandydama taisyti padėtį, apie dvi darbuotojas išsiuntė pranešimus „Sodrai“, bet tai padarė tik FNTT atliekamo patikrinimo metu.

FNTT pareigūnų atliekamo patikrinimo metu taip pat buvo nustatyta ir kitų pažeidimų. Patikrinus išrašomų sąskaitų registrą, pastebėta, kad praėjusių metų liepos mėn. buhalterinėje apskaitoje apskaityta apie 1,5 karto daugiau lėšų nei nurodyta PVM deklaracijoje.

Bendrovės direktoriui surašytas administracinio nusižengimo protokolas pagal Administracinių nusižengimų kodekso 95 str. „Nelegalus darbas“ 1 dalį ir 187 str. „Ataskaitų, deklaracijų ar kitų mokesčių administratoriaus funkcijoms įgyvendinti reikalingų dokumentų ir duomenų pateikimo tvarkos pažeidimas“ 2 dalį.

Jam gresia bauda iki 5 tūkst. eurų.

Primename, kad apie nelegalų darbą galite pranešti Valstybinei darbo inspekcijai internetu arba telefonu (8 5) 213 9750.

Asmenys, pageidaujantys pateikti skundą, pareiškimą, pranešimą ar kitą informaciją apie nusikaltimus, kitus teisės pažeidimus finansų sistemai gali kreiptis į FNTT. Daugiau informacijos rasite čia.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas