LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Kaunietė banketinės salės savininkė rinkosi nesielgti sąžiningai nei su darbuotojais, nei su valstybe

Kaunietė banketinės salės savininkė rinkosi nesielgti sąžiningai nei su darbuotojais, nei su...

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Kauno apygardos valdyba kartu su Kauno apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame Dainavos mikrorajone įsikūrusios kavinės savininkė įtariama darbuotojams dalį atlyginimo mokėjimusi vokeliuose, apgaulingai tvarkiusi apskaitą ir neteisingai teikusi duomenis mokesčių administratoriui. Skaičiuojama, kad per dvejus metus individualiosios įmonės savininkė į valstybės biudžetą apgaule nesumokėjo beveik 20 tūkst. eurų mokesčių.

Ikiteisminis tyrimas, pradėtas gavus anoniminį pranešimą, atskleidė, kad Dainavos mikrorajone kavinėje veikusioje kavinėje buvo organizuojami individualūs banketai – kalėdiniai renginiai, laidotuvių metinėms atminti artimųjų užsakomi pietūs. Už tokių pietų ar vakarienių organizavimą kavinės savininkė iš būsimų klientų paimdavo piniginį avansą, kuris siekdavo 30–40 eurų. Nustatyta, kad kavinės savininkė 114 kartų paėmė grynuosius pinigus iš kauniečių, tačiau gautų beveik 4 tūkst. eurų neapskaitė buhalterinės apskaitos dokumentuose ir registruose. Tyrimo metu surinkti duomenys, kad įmonės buhalterijoje nebuvo fiksuota ir dalis mokamo darbo užmokesčio. Įtariama, kad apie 10 darbuotojų turinčioje kavinėje didžiausią neapskaitytą darbo užmokestį gaudavo virėjai, mažesnę sumą – barmenai, o padavėjai ir virtuvės pagalbininkai – mažiausiai iš visų. Atlyginimas vokeliuose ne tik priklausydavo nuo pareigų ar atliekamų darbų, bet neretai atlyginimai vokeliuose virėjams buvo mokami kiekvieną dieną, o barmenams – kelis kartus per mėnesį. Aiškinant neoficialaus atlyginimo išmokėjimo faktus išaiškėjo ir tai, kad kavinės savininkės tikindavo darbuotojus, neva jie kavinėje įdarbinti visu etatu, tačiau buhalterinėje apskaitoje buvo fiksuojama, kad jie dirba tik pusę etato. Skaičiuojama, kad per kelerius metus pati kavinės savininkė sumokėjo ar barmenams pavedė darbuotojams išmokėti beveik 25 tūkst. eurų neapskaityto darbo užmokesčio.

Įtariama, kad siekdama išvengti mokesčių kaunietė kelerius metus teikė tikrovės neatitinkančią informaciją apie kavinės pajamas, mokėtinas socialinio ir sveikatos draudimo įmokas. Skaičiuojama, kad iš viso kavinės savininkė nesumokėjo beveik 20 tūkst. eurų mokesčių ir  įmokų už darbuotojus.

Baigta baudžiamoji byla perduota Kauno apylinkės teismo Kauno rūmams.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas