LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Kauniečiai šešėlinį degalų verslą suko su keliomis bendrovėmis

Kauniečiai šešėlinį degalų verslą suko su keliomis bendrovėmis

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (toliau – FNTT) Kauno apygardos valdyboje baigtas dar vienas ikiteisminis tyrimas dėl šešėlinio degalų verslo. Kaltinimai pateikti trims kauniečiams, iš kurių du jau yra kaltinami kitoje analogiškoje baudžiamojoje byloje ir baudžiamojoje byloje dėl veiklos nevykdančių bendrovių grandinės, imitavusios darbuotojų nuomos paslaugų teikimą, sukūrimo ir didelių grynųjų pinigų sumų pasisavinimo (žala valstybei abiejose bylose beveik 1,5 mln. eurų).

FNTT tyrėjai nustatė, kad vienos bendrovės, registruotos Kaune, vadovas ir akcininkas, veikdami bendrininkų grupėje kartu su minėtos bendrovės direktoriumi ir dar vienu asmeniu, pagal iš anksto aptartą planą organizavo ir vykdė neteisėtą prekybą naftos produktais. Trijulė per kelis mėnesius iš kelių Vokietijos įmonių už beveik 4,5 mln. eurų įsigijo 5,3 tūkst. tonų naftos produktų ir realizavo be jokių apskaitos dokumentų įvairiems ūkio subjektams.

Šešėlinio degalų verslo padaryta žala valstybei – beveik 1 mln. eurų nesumokėto PVM ir daugiau nei 480 tūkst. eurų akcizo mokesčio.

Kaip paaiškėjo ikiteisminio tyrimo metu, du pagrindiniai šios bylos veikėjai jau yra kaltinami kitoje baudžiamojoje byloje, kuri šiuo metu nagrinėjama Kauno apygardos teisme. Šešėlinio degalų verslo schema buvo naudojama ta pati, tik buvo veikiama kitos taip pat Kaune registruotos bendrovės vardu.

Minėti asmenys kelis mėnesius iš Vokietijos įmonių pirko naftos produktus su nuliniu PVM tarifu ir parduodavo juos be jokių apskaitos dokumentų įvairiems ūkio subjektams, o Valstybinei mokesčių inspekcijai pateikdavo deklaracijas su neteisingais duomenimis.

Vyriškiams, kurie tikėjosi iš nelegalaus naftos verslo praturtėti, pareikšti kaltinimai pagal Baudžiamojo kodekso 199(2) str. „Neteisėtas disponavimas akcizais apmokestinamos prekėmis“ 1 dalį, 220 str. „Neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimas“ 1 dalį ir 222 str. „Apgaulingas apskaitos tvarkymas“ 1 dalį.  

Baudžiamoji byla perduota Kauno apygardos teismui. Ikiteisminį tyrimą koordinavo Kauno apygardos prokuratūra.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas