LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

FNTT tyrimas: spaudos leidinių platinimo bendrovės bankrotą pagreitino nesąžiningas direktorius

FNTT tyrimas: spaudos leidinių platinimo bendrovės bankrotą pagreitino nesąžiningas direktorius

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Kauno apygardos valdyba baigė ikiteisminį tyrimą. Spaudos leidinius Lietuvoje platinusios ir dabar jau bankrutavusios bendrovės direktorius įtariamas sukčiavimu, apgaulingu apskaitos tvarkymu ir bendrovės lėšų iššvaistymu. Tyrimo duomenys rodo, kad Kauno verslininkas galėjo padaryti daugiau kaip 60 tūkst. eurų siekiančią žalą bendrovei ir valstybei, nesumokėdamas pridėtinės vertės ir pelno mokesčių. Baigtam ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir jį organizavo Kauno apygardos prokuratūra.

Atliekant ikiteisminį tyrimą paaiškėjo, kad bendrovės vadovas į spaudos leidinius platinusios įmonės apskaitą įtraukė suklastotas aštuonių Kaune registruotų bendrovių sąskaitas faktūras. Į buhalterinę apskaitą buvo įtraukti suklastoti dokumentai apie neva atliktus automobilių remontus, įsigyjamas valymo ir statybų paslaugas, bendrovės tinklalapio priežiūrą, nuomojamas patalpas, perkamas įvairias prekes. Tyrimas atskleidė, kad aštuonių bendrovių atstovai nieko nežinojo apie įformintus sandorius, jų tokių PVM sąskaitų faktūrų nebuvo nei jų buhalterijoje, nei PVM deklaracijose. Nė viena iš šių bendrovių nebuvo pardavusi prekių ar suteikusi paslaugų kauniečio vadovaujamai įmonei.

Įtariama, kad direktorius tik imitavo atsiskaitymus su aštuoniomis bendrovėmis, o bendrovei priklausančius 42 tūkst. eurų grynųjų galėjo iššvaistyti. Be to, įtraukus fiktyvius sandorius į  buhalterinę apskaitą, nesumokėta daugiau kaip 17 tūkst. eurų PVM ir pelno mokesčių. 

Baudžiamoji byla dėl sukčiavimo, turto iššvaistymo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo perduota Kauno apygardos teismui. Kauniečiui už įvykdytas nusikalstamas veikas gresia maksimali laisvės atėmimo iki aštuonerių metų bausmė.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas