LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

FNTT tyrimas: Joniškio rajone vištiena pas pirkėjus vis dar skraido paslaptingais keliais

FNTT tyrimas: Joniškio rajone vištiena pas pirkėjus vis dar skraido paslaptingais keliais

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių ir Panevėžio apygardos valdyba baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame Joniškio rajono žemės ūkio bendrovės, užsiimančios mėsos perdirbimu ir gamyba, pirmininkas ir vadybininkas įtariami vertęsi šešėline prekyba vištiena. Tyrimo duomenimis, be apskaitos dokumentų buvo nupirkta ir vėliau parduota ne mažiau kaip 68 tonos vištienos.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, Joniškio rajono žemės ūkio bendrovės pirmininkas organizavo apgaulingą bendrovės apskaitos tvarkymą, pavedęs joje dirbančiam vadybininkui be buhalterinės apskaitos dokumentų pirkti didelius kiekius žalios vištienos. 2016 metų gegužę iš nežinomų tiekėjų buvo įsigytos 68 tonos neaiškios kilmės vištienos, kuri buvo saugoma ūkininko  šaldikliuose. Išaiškinta, kad vištiena už daugiau kaip 110 tūkst. eurų buvo parduota įvairiems asmenims, tačiau žemės ūkio bendrovės apskaitoje nebuvo jokių dokumentų nei apie vištienos įsigijimą, nei apie pardavimą. Skaičiuojama, kad šešėlyje pardavus vištieną buvo nesumokėta daugiau kaip 22 tūkst. eurų pridėtinės vertės mokesčio.

Šiaulių apygardos prokuratūra baigtą baudžiamąją bylą dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo ir neteisingų duomenų pateikimo perdavė nagrinėti Šiaulių apylinkės teismo Joniškio rūmams.

Tai jau ne pirmas FNTT Šiaulių ir Panevėžio apygardos valdybos kartu su Šiaulių apygardos prokuratūra baigtas tyrimas, susijęs su Joniškio rajono žemės ūkio bendrovės galima šešėline prekyba mėsa. Šiuo metu Šiaulių apylinkės teismo Joniškio rūmuose nagrinėjama baudžiamoji byla dėl realizuotų daugiau kaip 34 tonų dešrelių, sardelių ir kitų mėsos produktų, kurių įsigijimo kilmė neaiški. Tarp kaltinamųjų – ankstesnis žemės ūkio bendrovės pirmininkas ir buhalteris. Jie teisiami už neteisingų duomenų pateikimą ir apgaulingą apskaitos tvarkymą, kadangi pardavus mėsos produktus nebuvo sumokėta daugiau kaip 48 tūkst. eurų PVM.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas