LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

FNTT pozicija dėl „Lietuvos ryto“ televizijos paviešintos informacijos

FNTT pozicija dėl „Lietuvos ryto“ televizijos paviešintos informacijos

„Lietuvos ryto“ televizijos 2019 m. gegužės 5 d. laidoje „24/7“ rodytame reportaže kalbėję pašnekovai iškėlė nepagrįstų įtarimų  apie FNTT ir FNTT Kauno apygardos valdybos pareigūnų veiksmus atliekant ikiteisminį tyrimą. Minėtoje laidoje pateikiami tendencingi ir subjektyvūs teiginiai bei atskirų asmenų komentarai, kurių visuma formuoja neigiamą nuomonę apie FNTT ir jos atliekamą ikiteisminį tyrimą.

 FNTT „Lietuvos ryto“ televizijai pateikė komentarą, jog situacija dėl viešųjų ir privačių interesų konflikto šiame atliekamame ikiteisminiame tyrime neegzistavo ir neegzistuoja. FNTT buvusi tyrėja pareigas ėjo prieš daugiau kaip 5 metus, todėl atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų valstybinėje tarnyboje derinimo įstatymą bei Baudžiamojo proceso kodeksą, jokių hipotetinių situacijų dėl galimo interesų konflikto iš esmės negalėjo būti ir nėra. Atkreiptinas dėmesys, kad proceso dalyvis baudžiamajame procese savo teises gali realizuoti Baudžiamojo proceso kodekso tvarka apskųsdamas ikiteisminio tyrimo pareigūno proceso veiksmus ir priimtus nutarimus ikiteisminį tyrimą organizuojančiam ir jam vadovaujančiam prokurorui, taip pat jis gali pareikšti prašymą dėl ikiteisminio tyrimo pareigūno nušalinimo nuo ikiteisminio tyrimo atlikimo.

Laidos metu pateikti pašnekovų teiginiai vertintini kaip subjektyvios prielaidos, leidžiančios, pasinaudojus visuomenės informavimo priemone, neleistinomis gynybos priemonėmis paveikti ikiteisminio tyrimo eigą ir rezultatą.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas