LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

FNTT pasirašė memorandumą su Europos investicijų banku

FNTT pasirašė memorandumą su Europos investicijų banku

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos direktorius Antoni Mikulskis, direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Petrauskas Liuksemburge pasirašė susitarimą su Europos investicijų banko vadovais. Memorandumą iš banko pusės pasirašė generalinis inspektorius Jan Willem van der Kaaij ir Teisės direktorato vadovas Tom Gilliams.

„Šis memorandumas yra svarbus žingsnis plečiant tarptautinį Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos bendradarbiavimą. Dokumento pagrindinis tikslas – keitimasis informacija, vykdant abiem institucijoms priskirtas pareigas. Keitimasis informacija yra svarbus sukčiavimo, korupcijos, slaptų susitarimų, prievartos, pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo prevencijai“, – pasirašydamas memorandumą sakė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos direktorius Antoni Mikulskis.

Memorandumo pasirašymo šalys dokumente susitarė ne tik dalintis informacija, bet ir dėl operatyvinio ir techninio bendradarbiavimo, duomenų apsaugos.

Europos investicijų bankas kaip Europos Sąjungos finansų įstaiga užtikrina, kad jos suteikiamos lėšos būtų panaudotos tiems tikslams, kuriems jos skirtos, ir kad operacijos ir veiklos, kurias bankas finansuoja, neskatintų sukčiavimo, korupcijos, slaptų susitarimų, prievartos, pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo.

FNTT yra teisėsaugos institucija atsakinga už nusikaltimų finansų sistemai tyrimą ir prevenciją. Tai – pagrindinė Lietuvos institucija, atsakinga už veiklos koordinavimą kovoje su pinigų plovimu.

Memorandumas įsigaliojo nuo jo pasirašymo dienos.  

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas