LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

FNTT narplioja sukčiavimo schemą: vietoje socialiai pažeidžiamų asmenų įdarbinimo – investicijos į kriptovaliutas

FNTT narplioja sukčiavimo schemą: vietoje socialiai pažeidžiamų asmenų įdarbinimo – investicijos...

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, vadovaujant Vilniaus apygardos prokuratūros prokurorui, atliko kratas ikiteisminiame tyrime dėl sukčiavimo ir dokumentų klastojimo. Kratos atliktos Vilniaus rajono bendrovėje, kuri skelbiasi teikianti įvairias informacinių technologijų paslaugas: apdoroja įvairius skaitmeninius duomenis, prižiūri serverius ir t.t.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad įmonė minėtos veiklos realiai nevykdė, tačiau 2018 metais kreipėsi į Užimtumo tarnybą prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, siekdama gauti valstybės finansavimą neva naujų darbo vietų kūrimui – beveik 100 tūkst. eurų.

Tyrimo metu išsiaiškinta, kad bendrovė subsidiją panaudojo iš kitos įmonės įsigydama kriptovaliutų kasimui (angl. mining) skirtą specializuotą įrangą, bei, siekdama atitikti formalius reikalavimus, fiktyviai įdarbino reikiamų kompetencijų neturinčius asmenis, tarp jų – ir jau sulaukusius pensinio amžiaus. Visi šie darbuotojai įmonėje iš tikrųjų nedirbo, bet atlyginimus gaudavo į banko sąskaitas, o vėliau pinigus įtariamieji išsigrynindavo ir galimai pasisavindavo.

Įtarimai šiame ikiteisminiame tyrime kol kas niekam nepareikšti, tikslinamos galimo nusikaltimo aplinkybės. Tyrimą organizuoja Vilniaus apygardos prokuratūra.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas