LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

FNTT laisva ir nepriklausoma nuo bet kokių įtakų

FNTT laisva ir nepriklausoma nuo bet kokių įtakų

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT), reaguodama į viešoje erdvėje paskleistą informaciją, pareiškia, kad FNTT yra nepriklausoma ikiteisminio tyrimo įstaiga, kuri savo veikloje vadovaujasi FNTT įstatymu, Vidaus tarnybos statutu, kitais Lietuvos Respublikoje galiojančiais teisės aktais. Tarnyba yra laisva ir nepriklausoma nuo bet kokių įtakų, savo veikloje vadovaujasi aukščiausiais skaidrumo ir moralės standartais.

Bet kokie bandymai daryti įtaką Tarnybos veiklai bus viešinami, ir į juos bus reaguojama įstatymų nustatyta tvarka.

FNTT darbas sutelktas į rezonansinių, tarptautinių, platų atgarsį visuomenėje sukėlusių ir didelę žalą valstybės finansų sistemai darančių nusikalstamų veikų atskleidimą ir ištyrimą.

FNTT tiria tarptautines ir nacionalines veikas, susijusias su mokesčių grobstymu ar mokestinės prievolės išvengimu ar panaikinimu apgaule ir su apgaulingu buhalterinės apskaitos tvarkymu, Europos Sąjungos paramos lėšų neteisėtą gavimą ir panaudojimą, pinigų plovimą, neteisėtą praturtėjimą, taip pat veikas, susijusias su sukčiavimu ir turto pasisavinimu ar iššvaistymu finansų įstaigose, manipuliavimą kainomis (sukčiavimą) energetikos sektoriuje.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas