LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

FNTT ir Susisiekimo ministerija bendradarbiaus: dėmesys – prevencijai pavaldžiose institucijose  

FNTT ir Susisiekimo ministerija bendradarbiaus: dėmesys – prevencijai pavaldžiose institucijose   

Susisiekimo ministras Rokas Masiulis ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktorius Antoni Mikulskis šiandien pasirašė Susisiekimo ministerijos ir FNTT bendradarbiavimo susitarimą.

„Susisiekimo ministerijos tikslas – skaidri, kuo didesnę naudą valstybei teikianti ministerijos ir visų jos reguliavimo srities įmonių bei įstaigų veikla. Tikiu, kad bendradarbiavimas su FNTT padės greičiau ir profesionaliau siekti šio tikslo“, – sakė susisiekimo ministras R. Masiulis.

Ministerija ir FNTT numato viena kitai teikti visokeriopą tarpusavio pagalbą, siekiant atskleisti ir ištirti galimai padarytas finansinio pobūdžio nusikalstamas veikas, vykdyti prevencijos priemones. Šalys koordinuos bendrus veiksmus finansinių nusikaltimų atskleidimo, tyrimo, prevencijos ir švietimo srityse.

Abi institucijos ketina bendradarbiauti tiriant ir atskleidžiant finansinius nusikaltimus, pvz., sukčiavimo, turto pasisavinimo, iššvaistymo ar neteisėto praturtėjimo atvejus, jei jų pasitaikys ministerijos reguliavimo srities įmonių, įstaigų ar bendrovių veikloje. Susisiekimo ministerija įsipareigoja nedelsiant pranešti FNTT apie vykdant funkcijas gautus duomenis apie galimas finansinio pobūdžio nusikalstamas veikas.

„Bendradarbiavimas finansinių nusikaltimų prevencijos srityje svarbus didinant Susisiekimo ministerijos reguliavimo srities valstybės tarnautojų ir darbuotojų sąmoningumą. Tikimės, kad remiantis šiuo susitarimu bus toliau plėtojami konkretūs bendradarbiavimo projektai, vystomos įvairios partnerystės iniciatyvos, kurios padėtų apsaugoti tiek valstybės biudžetą, tiek Susisiekimo ministerijos administruojamas Europos Sąjungos paramos lėšas“, – sakė FNTT direktorius A. Mikulskis.

Susisiekimo ministerijos ir FNTT bendradarbiavimas bus grindžiamas nepriklausomumo, profesionalumo, teisėtumo, viešumo ir konfidencialumo derinimo, sąveikos principais ir bus laikomas abiejų šalių atliekamos veiklos sudėtine dalimi.

Susitarimas su FNTT praplečia Susisiekimo ministerijos vykdomą bendradarbiavimą su svarbiausiomis valstybės institucijomis, besirūpinančiomis veiklos skaidrumu. Praėjusių metų kovo mėn. ministerija pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas