LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

FNTT ekspertai kaupė patirtį projekte „Prevision“

FNTT ekspertai kaupė patirtį projekte „Prevision“

Praėjusių metų gruodį baigėsi porą metų trukęs, HORIZON 2020 finansuotas projektas „Prevision“, kuriame be tarptautinių partnerių dalyvavo ir FNTT ekspertai.

Projektas „Prevision“ buvo skirtas pritaikyti dirbtinio intelekto, duomenų analizės ir vizualizavimo metodus, leisiančius teisėsaugos institucijoms susieti, prioretizuoti ir analizuoti iš skirtingų šaltinių surenkamą informaciją, kuri galėtų prisidėti prie teisėsaugos institucijų veiklos tobulinimo.

Baigiamuosiuose „Prevision“ posėdžiuose Lione (Prancūzija) vyko projekto metu sukurtų informacinių technologijų įrankių pristatymas, buvo pristatytas praktinis įrankių panaudojimas skirtinguose scenarijuose, tokiuose kaip pasikėsinimo įvykdyti teroristinį išpuolį stadione, teroristinės grėsmės ES viršūnių susitikime, nesąžiningos įmonių veiklos nustatymo bei sukčiavimo kaip pagalbinės priemonės teroristiniams aktams atvejai. Įrankius kūrę ekspertai ir partneriai pasakojo savo patirtį ir dalijosi projekto metu sukauptomis įžvalgomis. Taip pat buvo pristatyti informacinių technologijų įrankiai, naudojami užkardant nelegalią prekybą archeologinėmis ar kultūros vertybėmis.

Pasak FNTT ekspertų dalyvavimą projekte kuravusio FNTT direktoriaus pavaduotojo Mindaugo Petrausko, sukurti įrankiai gali tapti pagalbine priemone tiriant ir užkardant finansinius nusikaltimus.

„Iš įvairių šaltinių ar duomenų bazių gaunama informacija bei efektyvus ir greitas jos apdorojimas šiandien yra labai svarbi priemonė finansinėje žvalgyboje. Dirbtiniu intelektu ir įvairių duomenų analize paremtų įrankių kūrimas gali prisidėti prie efektyvesnės įvairių nusikaltimų prevencijos ir suvaldymo. Projekto metu gautos žinios ir patirtis bus labai naudingos FNTT“, – teigia M. Petrauskas.  

Tikimasi, kad sukurti sprendimai bus pritaikomi teisėsaugos institucijų kasdienėje veikloje ir leis efektyviau bei greičiau analizuoti duomenis, pasitelkiant dirbtinį intelektą bei kitas išmaniąsias technologijas.

Projektą pristatantis vaizdo įrašas.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pranešėjų apsauga

Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas