LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

FNTT atliko kratas dideliame tarptautiniame tyrime

FNTT atliko kratas dideliame tarptautiniame tyrime

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, vykdydama iš Prancūzijos gautą Europos tyrimų orderį, kartu su Kauno apygardos prokuratūra atliko kratas ir apklausas Kauno bendrovėje. Tyrimas vyksta dėl pridėtinės vertės mokesčio vengimo lengvųjų automobilių prekybos sektoriuje. Tiriami vadinamieji trikampės prekybos sandoriai, kai juose dalyvauja trijų ES valstybių narių PVM mokėtojai, o iš vienos valstybės narės išgabenamos prekės įsigyjamos kitos valstybės narės ir galiausiai nugabenamos į trečiąją valstybę narę, ten sumokant PVM.

Atliekant kratas rasti reikšmingi tyrimui buhalterinės apskaitos dokumentai. Anksčiau buvo manoma, kad jie yra sunaikinti ir paslėpti, tačiau šios prielaidos nepasitvirtino.

Šiuo metu vyksta priešpriešinės informacijos rinkimas, gaunama informacija iš bankų, vykdomos apklausos.

Tyrimui vadovauja ir jį organizuoja Kauno apygardos prokuratūra. Procesiniai šio plataus tyrimo veiksmai vienu metu atlikti ir Bulgarijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Latvijoje, Rumunijoje, Ispanijoje. Visa operacija koordinuojama iš centrinės būstinės tarptautinės agentūros „Eurojust“, kuri užsiima teisminiu bendradarbiavimu baudžiamosiose bylose.

 

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas