LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

FNTT akiratyje - prekyba cukrumi ir elektros įranga, nuslepiant trečdalį milijono mokesčių

FNTT akiratyje - prekyba cukrumi ir elektros įranga, nuslepiant trečdalį milijono mokesčių

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdyba kartu su Klaipėdos apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame vienos Vilniuje elektros įranga prekiaujančios įmonės vadovas, logistikos įmonės skyriaus vadovo pavaduotojas ir vienas bedarbis įtariami sukčiavimu ir apgaulingos apskaitos tvarkymu. 

Tyrimo metu nustatyta, kad du įtariamieji, siekdami išvengti pridėtinės vertės mokesčio (PVM), realiai jokios veiklos nevykdančios Lietuvos bendrovės vardu iš Lenkijos įmonės įsigydavo cukraus su nuliniu PVM tarifu. Tęsdami nusikalstamą sumanymą ir žinodami, kad bendrovė šio PVM nedeklaruos ir nemokės, cukrų su 21 % PVM už beveik 1 mln. eurų pardavė bendrininko valdomai kitai įmonei, kuri įsigytą cukrų išpardavė įvairioms Lietuvos bendrovėms. Taip išvengta beveik 173 tūkst. Eur mokėtino PVM į valstybės biudžetą.

Panašią mokesčių grobstymo schemą įtariamieji pritaikė ir kitoje prekybos elektros prekėmis istorijoje. Įtariamieji, apgaule siekdami panaikinti prievolę sumokėti į biudžetą PVM, pasinaudodami realiai jokios veiklos nevykdančių dviejų įmonių vardu, žinodami, kad šios įmonės jokių sandorių savo apskaitoje neatvaizduos bei susidariusio mokėtino PVM nedeklaruos, iš Latvijos įmonės su 0 % PVM tarifu pirko elektros prekes. Šias prekes jie su 21 % PVM už daugiau nei 1 mln. Eur pardavė trečiai įmonei, kuri jas pardavė dar kitai bendrovei. Tokiu būdu išvengta 187 tūkst. mokėtino PVM.

Tyrimo metu įtariamiesiems paskirtos kardomosios priemonės – rašytiniai pasižadėjimai neišvykti. Apribotos įtariamųjų nuosavybės teisės į turtą, kurio vertė daugiau nei 290 tūkst. Eur. Tyrimą organizavo ir jam vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūra. Surašius kaltinamąjį aktą, byla perduota nagrinėti Vilniaus apylinkės teismui. 

Griežčiausia įmanoma sankcija už apgaulingą apskaitos tvarkymą – laisvės atėmimas iki ketverių metų, o už sukčiavimą organizuotoje grupėje gresia laisvės atėmimas iki aštuonerių metų.  

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas