LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Atsisakyta pradėti ikiteisminį tyrimą pagal LR Seimo narių kreipimąsi

Atsisakyta pradėti ikiteisminį tyrimą pagal LR Seimo narių kreipimąsi

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba vakar, balandžio 23 dieną, priėmė sprendimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimo dokumentų klastojimo, svetimo turto ir Europos Sąjungos lėšų pasisavinimo.

Toks sprendimas priimtas išnagrinėjus Seimo narių G. Landsbergio ir A. Kubiliaus pareiškimą Generalinei prokuratūrai pradėti tyrimą dėl šių metų balandžio 3 ir 5 dienomis portale 15min.lt paskelbtų publikacijų, susijusių su žemės ūkio ministro B. Markausko motinos naudojimusi jai nepriklausančiais žemės sklypais, už kuriuos ji nuo 2014-ųjų gavo Nacionalinės mokėjimo agentūros mokamas išmokas, nurodydama, kad žemė yra nuomojama.

Pareiškimo nagrinėjimo metu nustatyta, kad dėl 4 žemės sklypų, įvardijamų portalo 15min.lt publikacijose, S. Markauskienė paraiškas paramai gauti teikia nuo 2012 metų.

Susipažinus su Nacionalinės mokėjimo agentūros pateiktais dokumentais bei apklausus atsakingus darbuotojus nustatyta, kad 2015 ir 2017 metais buvo atlikti S. Markauskienės paraiškų patikrinimai vietoje. Šių patikrinimų metu buvo matuojami S. Markauskienės deklaruoti laukai, patikrinta agrarinė laukų būklė ir įsipareigojimai kompleksinės paramos valdymo reikalavimams, tačiau nepaprašyta pateikti žemės valdymo teisę įrodančius dokumentus.

Susipažinusi su pareiškimu ir atlikusi duomenų patikslinimą, FNTT atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos baudžiamojo proceso kodekso 3 str. 1 d. 1 p. (nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių). Tačiau nustatyta, kad gali būti pažeistos paramos administravimo taisyklės (nustatytas neteisingas deklaravimo faktas), ir ši informacija perduota Nacionalinei mokėjimo agentūrai.

FNTT priimtą nutarimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą ir patikslinimo metu surinktą medžiagą perdavė tikrinti Generalinei prokuratūrai.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas