LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

15 FNTT kratų suardė visą nelegaliai grūdais, pieno milteliais ir lentomis prekiavusių įmonių tinklą

15 FNTT kratų suardė visą nelegaliai grūdais, pieno milteliais ir lentomis prekiavusių įmonių...

Įtariama, kad parduodant grūdus, lentas ir pieno miltelius galėjo būti sukčiaujama, apgaulingai tvarkoma kelių bendrovių buhalterija. Pirminiai Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių ir Panevėžio apygardos valdybos tyrėjų, atskleidusių Raseiniuose ir Šiauliuose gyvenančių bendrininkų grupę, susidedančią iš vienuolikos asmenų, skaičiavimai rodo, kad naudojant pridėtinės vertės mokesčio (PVM) sukčiavimo schemą, valstybės biudžetui padaryta žala viršija 120 tūkst. eurų.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, anksčiau jau teistų bendrininkų grupė įsigijo didelį kiekį grūdų be apskaitos dokumentų. Nelegaliai įsigyti grūdai buvo įforminti Latvijos piliečio vadovaujamos bendrovės, registruotos Vilniuje, vardu. Įtariama, kad šią bendrovę bendrininkai specialiai įsigijo ir naudojo, siekdami maskuoti nusikalstamą veiklą. Vėliau grūdai buvo parduoti dar kitoms bendrovėms, kurios buvo registruotos vienos iš įtariamųjų bute Šiauliuose. Parduodant 765 tonas grūdų, kaip įtariama, į viename ir tame pačiame bute registruotų bendrovių apskaitą buvo įtrauktos veiklos nevykdančios Vilniuje esančios bendrovės PVM sąskaitos faktūros. Galiausiai grūdai buvo parduoti realią veiklą vykdančiai įmonei. Skaičiuojama, kad į valstybės biudžetą buvo nesumokėta daugiau kaip 65 tūkst. eurų PVM.

Tyrimo metu tyrėjai atskleidė, kad ta pati bendrininkų grupė panašią slepiamų sandorių seką naudojo ir parduodama beveik 160 tonų pieno miltelių bei medines lentas. Tos pačios tame pačiame bute Šiauliuose registruotos bendrovės į apskaitą vėl įtraukė veiklos nevykdančių bendrovių sąskaitas faktūras ir naudojo jas įformindamos ir pieno miltelių įsigijimą. Tik šį kartą į painią PVM sukčiavimo schemą nusikalstamos veiklos organizatoriai įtraukė dar ir Slovakijoje registruotą veiklos nevykdančią
bendrovę. Įtariama, kad Slovakijos bendrovė fiktyviai nusipirko 160 tonų pieno miltelių už daugiau kaip 370 tūkst. eurų. Jei toks didelis pieno miltelių kiekis būtų per Lietuvos sieną išvežtas realiai, tam būtų reikėję 8 vilkikų, talpinančių po 20 tonų. FNTT tyrėjai išaiškino, kad po šių tariamų sandorių viena iš Kelmės rajone veikiančių priedangos bendrovių apgaule siekė iš valstybės biudžeto gauti daugiau kaip 57 tūkst. eurų PVM.

Tyrimo metu buvo atlikta 15 kratų. Jų metu paimti tyrimui reikšmingi dokumentai ir daiktai – buhalterinės apskaitos dokumentai, telefonai, kompiuteriai, kompiuterinės laikmenos.

FNTT Šiaulių ir Panevėžio apygardos valdyba tęsia atliekamą ikiteisminį tyrimą. Įtariamiesiems paskirtos kardomosios priemonės – rašytiniai pasižadėjimai neišvykti, taip pat jiems uždrausta bendrauti tarpusavyje. Tikėtina, kad įtariamųjų asmenų ratas plėsis. Atliekamą ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Šiaulių apygardos prokuratūra.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas