LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Septynios institucijos susivienijo kovai su užsienio pareigūnų papirkinėjimu

Septynios institucijos susivienijo kovai su užsienio pareigūnų papirkinėjimu

Septynios institucijos: Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra (GP), Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (FNTT), Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (VMI), Muitinės departamentas prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (MD), Policijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos (PD) ir Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) – pasirašė susitarimą dėl bendradarbiavimo atskleidžiant užsienio pareigūnų, sudarančių tarptautinius verslo sandorius, papirkimo atvejus.

Susitarimas buvo sudarytas atsižvelgiant į vieną svarbiausių valstybės prioritetų artimiausiu laikotarpiu – narystę Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (EBPO).

Valstybė, siekianti tapti visateise EBPO nare, turi prisijungti prie EBPO Konvencijos dėl kovos su užsienio pareigūnų, sudarančių tarptautinius verslo sandorius, papirkimu. Siekdamos prisijungti prie šios Konvencijos, valstybės turi pademonstruoti ne tik politinę valią, bet ir gebėjimą glaudžiai bendradarbiauti, atskleidžiant užsienio pareigūnų papirkimo atvejus ir patraukiant atsakomybėn kaltus asmenis.

„Bendradarbiavimas siekiant atskleisti korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas, o ypač – nusikalstamas veikas su tarptautiniu elementu, yra būtinas. Reikšmingos informacijos keitimasis leidžia identifikuoti galimo užsienio pareigūnų papirkimo atvejus ir imtis tolesnių veiksmų jiems atskleisti“, – sako STT direktorius Saulius Urbanavičius.

Institucijos susitarė bendradarbiauti, keistis reikšminga informacija, teikti visokeriopą pagalbą viena kitai ir Specialiųjų tyrimų tarnybai, siekiant atskleisti ir išaiškinti užsienio pareigūnų papirkimo atvejus.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pranešėjų apsauga

Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas