LT EN
Pradžia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos

Dvynių projektas: pirmieji 2019 metų vizitai

Dvynių projektas: pirmieji 2019 metų vizitai

Įgyvendinant Dvynių projektą „Prevencijos ir kovos su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu sistemos stiprinimas Moldovos Respublikoje“  2019 metų sausio mėnesį įvyko du ekspertų vizitai.

TEISINGUMO SISTEMA

Pirmasis Lietuvos ekspertų vizitas vyko 2019 metų sausio 14–18 dienomis. Penkių dienų ekspertų vizitas yra 6-ojo komponento dalis – Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos gerinimas teisingumo sistemoje (teismuose). Lietuvos ekspertų grupę sudarė du Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjai ir vienas Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros prokuroras. Pastarieji dalyvavo susitikimuose su Moldovos pirmosios instancijos teismų, apeliacinio teismo ir aukščiausiojo teismo teisėjais, įvairių prokuratūrų prokurorais ir finansinės žvalgybos padalinių atstovais.

Vizito tikslas – atlikti teisminės veiklos Moldovos  teismų veiklos apžvalgą pinigų plovimo ir teroristų finansavimo bylose. Duomenų vertinimo metu buvo surinkta informacija apie teismo procedūras ir praktiką ir pateikti geriausi Europos teismų praktikos pinigų plovimo ir teroristų finansavimo bylose pavyzdžiai, remiantis Lietuvos patirtimi. Antrojoje vizito dalyje teisėjams ir prokurorams buvo parengtas klausimynas, kuriuo siekiama surinkti detalesnę informaciją apie baudžiamojo persekiojimo ir pinigų plovimo ir teroristų finansavimo bylų tyrimo ypatumus. Šis klausimynas taps išsamios naujausios ataskaitos apie teisėsaugos sistemą pagrindu.

TERORISTŲ FINANSAVIMO PREVENCIJOS SISTEMA

Antrasis vizitas, kuriame dalyvavo trumpalaikiai ekspertai iš Vokietijos viešojo administravimo universiteto Bremene ir Lenkijos finansų ministerijos žvalgybos padalinio, vyko 2019 metų sausio 22–24 dienomis, tai 7-ojo komponento dalis – Terorizmo finansavimo prevencijos sistemos stiprinimas, įskaitant fizinį valiutos ir apyvarčiųjų instrumentų vežimą per sieną. Vizito metu surengti susitikimai su Moldovos Informacijos ir saugos tarnybos, finansinės žvalgybos padalinio  ir muitinės ekspertais. Per šį vizitą buvo renkama informacija ir medžiaga pagrindinių išvadų nustatymui esamų gairių/reglamentų/procedūrų efektyvumo požiūriu ir pasiūlymų projekto parengimui.

Prenumerata

Įrašykite savo el. pašto adresą ir gaukite FNTT naujienas
Pranešėjų apsauga

Pateik informaciją, gauk atlygį

Informacijos apie  grynųjų pinigų ir įtartinas pinigines operacijas teikimas